Czy miasto przekaże pieniądze dla szpitala?

Podczas wtorkowej sesji radni zadecydowali o rozdziale nadwyżki budżetowej z ubiegłego roku. Rozdzielono jednak nie całą kwotę. Dlaczego?

– Czy miast przekaże jakieś pieniądze dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego? – pytał Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący rady. – Czy w tej sprawie wpłynęły jakieś wnioski?

Na to pytanie odpowiedział Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

– Rozdzielamy nie wszystkie pieniądze z nadwyżki budżetowej, bo reszta zostaje z myślą właśnie o szpitalu – mówi Zbigniew Burzyński. – Kilka lat temu było podpisane porozumienie, że miasto przekaże 5 milionów złotych na potrzeby szpitala.

Przez 3 lata miasto przekazało po milionie złotych. Potem… Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała takie sposób przekazania pieniędzy i nakazała przekazywanie pieniędzy w charakterze dotacji celowych.

 – W ubiegłym roku przekazaliśmy pieniądze właśnie jako dotację celową na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – wyjaśnia prezydent. – Ale dotacje powinny być rozliczone w tym samym roku kalendarzowym, a remont SOR-u jeszcze rozliczony nie jest. Z tego powodu nie ma nowego wniosku o dotację, bo dopóki poprzednia dotacja nie jest rozliczona – nie można udzielić nowej.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *