Miał ponad 3 promile i… uderzył w radiowóz

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca mazdy, który 23 kwietnia 2018 roku uderzył w policyjny radiowóz, chcąc uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ponadto jechał bez uprawnień i złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.

Informację o tym, że w kierunku Żychlina ma poruszać się nietrzeźwy kierowca, oficer dyżurny odebrał 23 kwietnia ok 20.20 – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. –  To świadek jadący za podejrzaną mazdą zauważył niebezpieczną jazdę kierowcy. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol celem jak najszybszego zlokalizowania i zatrzymania pojazdu. Świadek zdarzenia cały czas prowadząc rozmowę telefoniczną z policjantami wysłanymi na interwencję informował ich w jakim kierunku przemieszcza się kierowca mazdy. Mundurowi w pewnym momencie zauważyli wytypowany wcześniej pojazd. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych  próbowali zatrzymać podejrzany pojazd. Niestety kierowca nie zastosował się do sygnałów doprowadzając do zderzenia z radiowozem. Okazało się, że kierowca mazdy miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu, jechał bez uprawnień i złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.

Pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Tym razem ucierpieli policjanci, którzy chcieli powstrzymać go od dalszej jazdy. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Policjanci z kutnowskiej komendy apelują :pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Jeżeli widzisz lub znasz osoby, które jeżdżą samochodem będąc po wpływem alkoholu REAGUJ ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY .

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *