Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad psem. I dobrze!

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad psem. O zdarzeniu stróże prawa dowiedzieli się od świadka, który nie pozostał obojętny na cierpienie zwierzęcia. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

– Do zdarzenia doszło 9 maja 2020 roku w miejscowości Dobrzelin. Dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek, że była świadkiem jak mężczyzna bił psa drewnianym kijem – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – O zdarzeniu poinformowała również stowarzyszenie „Cztery Łapy” działające na terenie Żychlina. Na miejsce zostali skierowani policjanci z komisariatu w Żychlinie. Ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu znęcał się nad psem uderzając go kilkakrotnie kijem. Pies należał do konkubiny mężczyzny. Nie był to pierwszy raz, kiedy 32-latek w tak okrutny sposób traktował psa. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się również, że 32-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 10 maja 2020 roku zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się na zwięrzęciem. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Pies miał złamane dwa żebra i otwartą ranę głowy. Został przekazany przedstawicielom stowarzyszenia „Cztery Łapy”, którzy zaopiekowali się nim i przewieźli zwierzę do weterynarza celem udzielenia mu pomocy.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *