Maraton Pisania Projektów: zupełnie nowe sprawy!

Kilkanaście osób przyszło w czwartek do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby podzielić się swoimi pomysłami do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na szczęście wiele projektów dotyczy spraw dotychczas nie poruszanych.

Waldemar Kurowicki zgłosił pomysł aż trzech projektów.

– Pierwszy to cmentarz dla zwierząt, bo pora, żeby Kutno stało się i pod tym względem miastem ucywilizowanym – powiedział nam pan Waldemar. – Drugi pomysł to zainstalowanie windy w Urzędzie Miasta Kutno, a trzeci – stworzenie ,,gali” kutnowskiego sportu w naszym miejskim muzeum.

Takich pomysłów do tej pory nie było. Wśród nowości pojawiło się też okno życia dla zwierząt, kino pod chmurką dla dzieci i ławki z przewijakami.

– Do godz. 16 odwiedziło nas 14 osób – mówi Liliana Urbańczyk-Wójcik z Urzędu Miasta Kutno, inspektor w wydziale Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kutno. – W godzinach przedpołudniowych przyszedł do nas pan, który z internetu nie korzysta z propozycją zainstalowania dodatkowych kamer monitoringu przy ul. Barlickiego. Pomogliśmy mu założyć konto, by mógł głosować, przygotowaliśmy też odpowiednie dokumenty do zebrania podpisów popierających projekt.

Kto w czwartek z konsultacji podczas Maratonu nie skorzystał, nie oznacza to, że na zgłoszenie pomysłu jest już za późno.  Urzędnicy miejscy będą nadal wspierać osoby chcące złożyć projekty podczas konsultacji, które odbywać się będą w Urzędzie Miasta Kutno w dniach 16, 18, 23, 25, 29 i 30 kwietnia. Dobre pomysły są nadal bardzo poszukiwane!

Pamiętajmy także, że w tym roku wszystko odbywa się przez internet, począwszy od samego zgłaszania projektów.

Maraton Pisania Projektów 2019

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *