Malowanie w godzinach szczytu

Niełatwego zadania podjęli się dziś pracownicy firmy Planeta z Warszawy, którzy zdecydowali się na malowanie pasów na jezdni w ul. Barlickiego w godzinach szczytu.

Gdy dwa dni temu przed południem ta sama firma robiła pomiary – była zdecydowanie łatwiej. Jednak malowanie w piątkowe wczesne popołudnie na tak zatłoczonej ulicy jak Barlickiego jest wyzwaniem – nie tylko dla tych, którzy malują, ale także dla kierowców i dla pieszych.

Wiąże się to z zadaniem o którym już pisaliśmy – zmiany organizacji ruchu pieszego przez ulicę Barlickiego.

-Na całej długości ulicy zaprojektowano pas wydzielający o szerokości 2 m, uniemożliwiający manewr wyprzedzania – informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutno. – Zlikwidowane będzie jedno przejście dla pieszych, zlokalizowane przy ul. B. Joselewicza (przy Drobiuszu – przyp. red.), a przejście zlokalizowane przy skrzyżowaniu z ul.  Długosza zostanie przeniesione przed skrzyżowanie.

O tym, ze nowe przejście przy ulicy Długosza jest zbudowane – już informowaliśmy. Dzisiejsze malowanie to wyznaczanie pasów uniemożliwiających manewr wyprzedzania na całej długości ul. Barlickiego.

p9 p0 p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *