Łukasz Wójcik znów najlepszy. Został Mistrzem Polski

W sobotę zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej. Od 15 sierpnia rozgrywane były na lotnisku w Lesznie, w których startowało ponad 70 zawodników w trzech szybowcowych klasach.

Pogoda pozwoliła na rozegranie aż siedmiu konkurencji. Łukasz Wójcik w pięknym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski wygrywając trzy konkurencje, dwa razy będąc drugim i od drugiej konkurencji prowadził aż do końca zawodów z dużą przewagą punktową nad konkurentami.

Ceremonia dekoracji odbyła się o godz. 22.00 na lotnisku Aeroklub Leszczyński . Dokonywała jej m.in. p.Adela Dankowska, ikona polskiego szybownictwa. Pierwszym Wicemistrzem Polski został Jakub Barszcz, a drugim Karol Staryszak.

– Start mój w tych zawodach stał pod znakiem zapytania bowiem nie dysponowałem szybowcem, na którym mógłbym latać – mówił po dekoracji Łukasz Wójcik. – Dzięki wsparciu kutnowskiej firmy Polfarmex S.A. miałem możliwość wypożyczyć najnowszej klasy szybowiec JS3. Dzięki wysokiej formie i równym lataniu po raz drugi zdobyłem tytuł Mistrza Polski w Klasie Otwartej i powiększyłem moją kolekcję medalową. Dziękuję mojemu partnerowi Jakubowi Barszczowi, z którym współpraca zarówno w powietrzu, jak i na ziemi układała się bardzo dobrze. To były ostatnie zawody w tym sezonie i z niecierpliwością i nadzieją czekam na przyszły sezon.

Gratulujemy!

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *