Łoś na autostradzie spowodował trzy kolizje

Na drogach nie brakuje zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt. Właśnie do takiej niebezpiecznej sytuacji z udziałem Łosia doszło na autostradzie A1 pod Kutnem. W niewyjaśnionych okolicznościach zwierzę wtargnęło na autostradę wprost pod jadące pojazdy. Doszło do zderzenia z trzema samochodami. Są osoby ranne.

– 17 września 2019r około godz. 6 rano na autostradzie A1 (249 km) pod Kutnem na jezdnię wbiegł łoś – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. –  Zwierzę spowodowało niemałe zamieszanie, gdyż zderzyło się z trzema pojazdami. Najpierw łoś wpadł pod koła samochodu jadącego w kierunku Łodzi, po czym przebiegł przez barierę oddzielającą pasy ruchu i zderzył się z dwoma innymi pojazdami jadącymi w kierunku Gdańska.

W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały ranne, z czego dwie osoby karetką przetransportowano do szpitala w Kutnie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność na wszystkich drogach – nawet na autostradach. Po zmierzchu i o poranku dzikie zwierzęta często pojawiają się w pobliżu dróg. Kolizja z takim zwierzęciem może by niebezpieczna. Łosie są szczególnie niebezpieczne z uwagi na swoją budowę anatomiczną. Są wysokie i ciężkie. Uderzając w łosia samochód osobowy zazwyczaj wbija się pod jego brzuch podcinając jego nogi, a tułów wpada do kabiny przez przednią szybę. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *