Le Roy Merlin powstanie w Kutnie. Kiedy?

Le Roy Merlin powstanie w Kutnie. Kiedy?

Market budowlany Le Roy Merlin powstanie w Kutnie na terenach koło galerii Marcredo. Nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie. Dziś radni uchwalali miejscowy plan zagospodarowania terenu, który by taką lokalizację umożliwił.

Rada Miasta Kutno zagłosowała dziś za uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania terenu od ulicy Północnej do północnej granicy miasta. Kilka spornych działek na planie oznaczonych jest tak, jak sobie tego życzy inwestor: z możliwością zabudowy 90 procent powierzchni działki na budynek lub parkingi.

Już teraz jednak wiadomo, że duży market budowlany spowoduje zwiększenie ruchu pojazdów i potrzebę na więcej miejsc parkingowych. Ulica Północna i Kościuszki i tak są już zatłoczona, zwłaszcza w godzinach szczytu, przydałaby się więc droga odciążająca obydwie ulice. W planach jest ulica łącząca ulicę Kasztanową z rondem przed galerią, ale nie wiadomo, kiedy mogłaby powstać.

 – Chodzi o wykupy działek, nie wszyscy muszą się zgadzać, mogą być protesty – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – Nie wiemy, kiedy Le Roy Merlin powstanie, bo nie wiemy jaki jest plan inwestycyjny. Jeśli chodzi o budowę drogi, to jeśli powiedzie się ona w 2021 roku to będzie dobrze.

Uchwalanie planu zagospodarowania tej części miasta trwało wyjątkowo długo. Aż cztery razy był wykładany do konsultacji publicznych. Trudno się dziwić emocjom mieszkańców. Ci, którzy tam mieszkają chcieliby, aby dużych sklepów nie było – wiadomo, wtedy mieszka się spokojniej. Ci, którzy chcą sprzedać działki pod budowę są zainteresowani, żeby duże markety powstawały.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *