Kutnowski brydż na Mistrzostwach Ameryki Północnej

W dniach od 22 listopada do 2 grudnia w Honolulu rozegrano Mistrzostwa Ameryki Północnej w brydżu sportowym. Ponad 3000 zawodniczek i zawodników z całego świata walczyło o najcenniejsze amerykańskie tytuły 2018 roku, w tym kilkudziesięciu graczy z Polski łącznie z ekipą Kutna, która tam poleciała na zaproszenie amerykańskiego związku ACBL.

Kutnianie zawiesili sobie wysoko poprzeczkę biorąc udział wyłączne w konkurencjach drużynowych najwyższej rangi Mitchels oraz Reisinger Teams. Adam Pawłowski (kapitan) – Mateusz Sobczak Jacek GrzelczakMariusz Kraśnicki bezproblemowo przeszli eliminacje wśród zawodowych topowych drużyn świata awansując do 52 drużynowego finału na 20 miejscu. Pierwszą sesję finałową kutnianie zdecydowanie wygrali z wynikiem 72% i sensacyjnie objęli prowadzenie. Niestety słabsza druga sesja spowodowała spadek na 18 miejsce, co i tak jest wynikiem bardzo dobrym. Wygrała reprezentacja USA1.

Zawody były rozgrywane w największym amerykańskim centrum hotelowym (nie licząc Las Vegas) Hilton Hawaiian Village Waikiki Beach Resort. Kutnianie mieli przyjemność grać w jednym pomieszczeniu z samym Billem Gatesem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Bill Gates jest namiętnym brydżystą biorącym od czasu do czasu udział w najważniejszych zawodach brydżowych, a także sponsorem amerykańskich organizacji brydżowych (zdjęcia autorstwa Michała Klukowskiego i Adama Pawłowskiego).

Honolulu leży na najbardziej zaludnionej wyspie Oahu. W wolnych chwilach zawodnicy zwiedzali również inne hawajskie wyspy: Big Island z czynnymi wulkanami, Maui zwaną wyspą zakochanych i Kauai – wyspą ogrodów i przepięknych klifów.

Hawaje to przede wszystkim ojczyzna surfingu. W czasie trwania zawodów brydżowych najlepsi surferzy walczyli o potrójną koronę Vans World Cup na trzech słynnych hawajskich plażach Sunset Beach, Haleiwa oraz Banzai Pipeline. Naprawdę było na co popatrzeć. Ostatecznie na pięciometrowych falach zwyciężył przedstawiciel gospodarzy Ezekiel Lau.

foto: uczestnicy wyjazdu.

Kutnowski brydż na Mistrzostwach Ameryki Północnej

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *