Kutnowska ,,DWÓJKA” brała udział w akcji #RazemNaŚwięta

Szkolna Rada Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie przystąpili w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN – #RazemNaŚwięta. Uczestnictwo naszej szkoły w wielu akcjach charytatywnych, zwłaszcza przedświątecznych stało się już tradycją. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2  wzięła udział w następujących wydarzeniach dobroczynnych :

  • W dniach 19-23 listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt. Gromadziliśmy przedmioty, które polepszą warunki bytowe podopiecznych schronisk. Uczniowie przynosili suchą karmę, makarony, ryż, koce, ręczniki, legowiska. Dary zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy oraz wsparły akcję organizowaną przez Komendę Hufca ZHP w Kutnie – „Ocieplamy Psią Budę”.

  • Na przełomie listopada i grudnia miała miejsce zbiórka darów w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ. Cała społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się do akcji, dzięki której mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom z naszego miasta. Rada Wolontariatu czuwała przez cały czas nad tym ważnym przedsięwzięciem. Udało nam się zebrać odzież, obuwie, zabawki, książki, art. szkolne i papiernicze, słodycze oraz żywność długoterminową.
  • Zuchy z Gromad „Pracowite mrówki” i „Czarne jagódki” wzięły udział w akcji „Misie Ratownisie”. Przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki i dostarczyły je do KP Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Strażacy niosący pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach wręczają misia. Spełnia on wówczas rolę takiej „apteczki pierwszej pomocy psychologicznej”.

  • W grudniu, zgodnie ze zwyczajem naszej szkoły, uczniowie należący do SU oraz koła plastycznego przygotowywali wraz z opiekunami kartki świąteczne dla podopiecznych DPS Zgromadzenia Sióstr Albertynek oraz ozdoby świąteczne na Oddział Pediatryczny Szpitala w Kutnie. W tym roku do akcji przyłączyli się chętnie inni uczniowie wraz z nauczycielami. Przekazane kartki i ozdoby świąteczne sprawiły samotnym i chorym wiele radości.
  • Zgodnie z tradycją przygotowano w szkole „Jasełka”, na które zaproszono dzieci z zaprzyjaźnionych oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w budynku szkoły oraz rodziców naszych uczniów.

Czyniąc dobro, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy.

opiekun: Luiza Lachowicz

Info i zdjęcia: SP nr 2 w Kutnie

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *