Kutno na turystycznym szlaku: czy to się uda?

Zielona Oś Miasta ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy narzekają, że w Kutnie jest mało zieleni i terenów rekreacyjnych. Czy jednak Zielona Oś Miasta może być także produktem turystycznym?

– Mam nadzieję, że wkrótce nasze miasto stanie się jeszcze atrakcyjniejsze, jeśli chodzi o możliwości spędzenia wolnego czasu – mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – w tym celu powstanie nie tylko Zielona Oś Miasta wzdłuż rzeki Ochni, ale mam nadzieję, że w rekreację wpiszą się rowery miejskie z projektu przygotowywanego przez Łózką Kolej Aglomeracyjną. Do tego dojdzie rozbudowa biblioteki, która po remoncie także powinna być niezwykle atrakcyjnym miejscem.

Dziś w Urzędzie Miasta Kutno zorganizowano seminarium o turystyce. Prowadzący spotkanie Marek Lawin i Zbigniew Frączyk z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego (ROTWŁ) przybliżyli podstawy powstawania produktu turystycznego.

– Produktem turystycznym jest wszystko co turysta kupuje – mówił Marek Lawin. – Amerykanie oceniają, że gdy przyjeżdża turysta, to podczas jego pobytu jego pieniądze trafiają do około 50 podmiotów. Turysta musi jeść, musi spać, musi też jakoś dojechać. Ale też chętnie kupuje pamiątki i uczestniczy w atrakcjach – gdzie też zostawia pieniądze. I tu 90% zależy od pomysłu człowieka. Nie od technologii, ale właśnie od ludzi.

– Kilka lat temu próbowaliśmy promować Kutno na bazie innych produktów, ale nie bardzo nam to wyszło – przyznał Zbigniew Frączyk. – Baseball już raczej nie będzie naszym diamentem lokalnym. Ale ma być właśnie tak, jak mówił prezydent Burzyński. Gdy powstanie Zielona Oś Miasta będzie ona służyć mieszkańcom. Ale nie tylko, bo jeśli do państwa przyjadą goście, czy choćby rodzina na święta, to razem pójdziecie na spacer na tereny rekreacyjne nad rzeką. A jeśli Oś zainteresuje mieszkańców i gości to może i… turystów.

Czy tym razem uda się wykreować Kutno jako miasto atrakcyjne turystycznie? Jak sprawić, aby przyjeżdżające osoby zostały tu choć przez dzień. Zdaniem panów z ROTWŁ jedno miejsce turystyczne generuje bowiem co najmniej kilka miejsc pracy – dodajmy: ciekawej pracy. Czy więc tym razem się uda?

 

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *