Kutno się starzeje, Polska też się starzeje

Kutnowskie społeczeństwo się starzeje. W ubiegłym roku było o 180 zgonów więcej niż narodzin. Takie niekorzystne trendy są prawie w całej Polsce.

– Problemów nie ma Warszawa, Kraków i Rzeszów, a prawie wszystkie inne miasta, tak jak Kutno, mają znaczny ujemny przyrost naturalny – mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna na środowej konferencji prasowej. – W ubiegłym roku urodziło się w Kutnie 355 dzieci. Zmarło 535 osób.

Na koniec 2017 roku liczba mieszkańców Kutna wynosiła 44 513 osób, choć władze miasta zwracają uwagę, że przybywający do Kutna imigranci z Ukrainy i innych krajów Wschodu najczęściej się w Kutnie nie meldują. Zdecydowana większość z tych z osób podejmuje pracę w Kutnie, podczas gdy zameldowanie w Kutnie wykazuje znikomy procent z nich.

W statystykach możemy również znaleźć informacje wskazujące, że najwięcej kobiet i mężczyzn w Kutnie jest w wieku 60-64 lata. Na 100 osób w wieku produkcyjnym w Kutnie mieszkają 42,9 osoby w wieku poprodukcyjnym. Wiele wskazuje na to, że te trendy będą się pogłębiać.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *