Kutnianie na targach przemysłu obronnego

targi przemysłu obronnego
Kutnianie w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

Kutnowskie firmy uczestniczyły w XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Stoiska firm Megmar Logistics & Consulting oraz AMZ – Kutno odwiedził Prezydent Zbigniew Burzyński.

Firma Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. jest jednym z wiodących dostawców wyrobów i technologii dla potrzeb Sił Zbrojnych. Od początku swojej działalności aktywnie uczestniczy w procesie modernizacji technicznej polskiej armii.

Na stoisku zaprezentowała tylko niewielką część swojej szerokiej oferty produktowej, w tym m.in. wyposażenie dla pilotów samolotów F-16, C-130, MiG-29 takie jak kombinezony przeciwprzeciążeniowe, hełmy lotnicze, maski tlenowe. Wspólnie z partnerami amerykańskimi i brytyjskimi prezentowała także systemy łączności radiowej i satelitarnej dedykowane w szczególności służbom łączności wojsk specjalnych. Promowane na stoisku zestawy do budowy fortyfikacji i umocnień HESCO BASTION  zapewniały bezpieczeństwo polskich żołnierzy na misjach w Czadzie i Afganistanie.

Prezes firmy Mariusz Maślarz podkreśla, że targi MSPO są dla firmy najważniejszym wydarzeniem branżowym w skali roku. – Uczestniczymy w nich jako wystawca już po raz ósmy. MSPO jest doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów handlowych z czołowymi w branży wojskowej producentami, identyfikacji przyjętych w armii kierunków rozwoju, a także umacniania w opinii dostawców i odbiorców wizerunku firmy MEGMAR jako solidnego partnera. – mówi prezes firmy.

W targach obronnych wzięła również udział rodzima firma AMZ-KUTNO S.A. To znany producent zabudów specjalnych samochodów użytkowych i pojazdów, jak np. ambulansów, bankowozów, autobusów, pojazdów specjalnych dla służb mundurowych, a także pojazdów wojskowych. Podczas targów firma prezentowała pojazdy opancerzone: TUR V oraz Hipopotam.

Kolejnym kutnowskim akcentem była ekspozycja 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie, której podlega Skład Kutno. Myślą przewodnią stoiska była prezentacja możliwości obsługowo-remontowych statków powietrznych, a także pokazanie szerokiego spektrum przechowywanego w Składzie Kutno wyposażenia personelu lotniczego i statków powietrznych. Wśród wystawionych eksponatów były m.in. napędy lotnicze (wirnik wraz z silnikiem),  hełmy lotnicze, specjalne ubiory lotników, czarne skrzynki, lotnicze butle ppoż. itp.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Europie i trzecie co do wielkości po Paryżu i Londynie na Starym Kontya1 a3 a4 a5nencie. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Tegoroczna wystawa po raz kolejny objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczną imprezę odwiedziło ponad 20 tys. gości. Uczestniczyło w niej ponad 600 wystawców z 30 państw.

info i foto: Urząd Miasta Kutno

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *