Książka tygodnia i… konkurs

grzechu warta
Grzechu warta to nowa powieść Agaty Przybyłek

Książka tygodnia – w każdym tygodniu postaram się przedstawić Państwu przynajmniej jedną książkę wartą uwagi. W tym tygodniu jest to ,,Grzechu warta” Agaty Przybyłek, wydaną przez Wydawnictwo Czwarta Strona.

Agata, córka Iwonki – bohaterki znanej z „Nie zmienił się tylko blond” i wnuczka Haliny z książki „Nieszczęścia chodzą stadami” – wraca do rodzinnego domu na wakacje. Niestety szybko okazuje się, że nie ma tam ani odrobiny prywatności. Postanawia więc zamieszkać u dziadków, by w spokoju rozkoszować się urokami lata. Nic jednak nie idzie tak, jak zaplanowała… Dokąd zaprowadzi Agatę nadmierna kontrola babci Halinki? I gdzie w tym wszystkim miejsce na miłość?

Jest to pełna bezpretensjonalnego humoru, lekka opowieść o dziewczynie, która, chcąc uwolnić się od nadopiekuńczej rodziny, na zawsze zmieniła swoje życie.

Agata Przybyłek
Agata Przybyłek, fot. Wydawnictwo Czwarta Strona

Agata Przybyłek jest autorką niezwykłą – pisze w ekspresowym tempie. Książka ,,Grzechu warta” została napisana zaledwie w dwa tygodnie. Czy autorka ma jakiś tajemny sposób, na takie właśnie pisanie?

 – Bardzo chciałabym taki mieć, ale myślę, że moje tempo tworzenia kolejnych historii jest konsekwencją systematyczności – mówi o sobie pani Agata. – Wydaniu pierwszej książki towarzyszyło w moim przypadku wiele pozytywnych emocji i zapragnęłam przeżywać je jak najczęściej. Najpierw pisałam z doskoku, głównie wieczorami, ale w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że to jest właśnie to, co chcę w życiu robić. Przestałam traktować pisanie jako zabawę, zaczęłam myśleć o książkach na poważnie. Postanowiłam, że będę pracowała codziennie i tym samym wyrobiłam w sobie pewne nawyki – do południa piszę, po południu pędzę na uczelnię, bo choć studiuję w trybie dziennym, nie zaczynam zajęć przed czternastą. A może najzwyczajniej w świecie uzależniłam się od pisania książek? Jak by nie było, to zajęcie na stałe zagościło w moim planie dnia i kiedy przez dłuższy czas coś ten schemat zaburza, mam poczucie pustki.  

W przypadku powieści pani Agaty nie tylko pisanie jest ekspresowe, ale także i czytanie. Książkę można pochłonąć w jeden dłuższy wieczór.

Konkurs

Wydawnictwo Czwarta Strona dla naszych Czytelników przygotowało darmowy egzemplarz książki ,,Grzechu warta”. Proszę o podanie tytułu innej powieści Agaty Przybyłek na adres bea@kutno50.pl . Pierwsza osoba która poda poprawną odpowiedź otrzyma od nas książkę ufundowaną przez Wydawnictwo Czwarta Strona.

Ten konkurs jest już zakończony. Książkę otrzyma pani Katarzyna W. z osiedla Olimpijska. Gratuluję.

Kolejna książka od Wydawnictwa Czwarta Strona będzie do zdobycia w przyszłym tygodniu. Zapraszam!

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *