Książka dla Czytelników: Kriegsmarine 1935-1945

Wydawnictwo Poznańskie przygotowało kolejną książkę dla naszych Czytelników. Tym razem jest to Kriegsmarine 1935-1945 autorstwa Marka Daroszewskiego.

Większość dotychczas omawianych książek, przygotowanych przez Wydawnictwo Czwarta Strona lub Wydawnictwo Poznańskie była przeznaczona raczej dla pań. Tym razem dostajemy ewidentnie pozycję dla panów.

W analitycznej książce Marka Daroszewskiego znajdziemy czarno-białe fotografie, opisy bitew, sukcesu i upadku najnowocześniejszej w tym czasie – obok japońskiej – marynarki wojennej na świecie.

Znane są rajdy niemieckich okrętów w II wojnie światowej na morzach i oceanach od północnego Atlantyku po ujście La Platy i Ocean Indyjski. Któż nie słyszał o wyczynach niemieckich pancerników, zatopieniu „Hooda” – dumy Royal Navy? A zuchwała wyprawa Guntera Priena, który dowodząc U-47 posłał na dno pancernik „Royal Oak” w samym sercu brytyjskiej bazy? Do legendy przeszedł pojedynek polskiego „Pioruna” z „Bismarckiem”. A niesamowite epopeje niemieckich podwodniaków tak sugestywnie ukazane w słynnym filmie „Okręt” Wolfganga Petersena? Czym naprawdę były „wilcze stada” i dlaczego Kriegsmarine nie miała lotniskowców?

O tych i wielu innych wydarzeniach, o historii niemieckiej marynarki wojennej w niezwykłych czasach morskich zmagań dowiemy się z tej książki. W jakich okolicznościach powstała, czy miała realne szanse na zwycięstwo z połączonymi flotami Aliantów, dlaczego była uważana za najnowocześniejszą marynarkę wojenną ówczesnego świata, na czym polegała jej szczególna innowacyjność ? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – sięgnij po Kriegsmarine 1935-1945.

KONKURS dla CZYTELNIKÓW – zakończony

Wydawnictwo Poznańskie przygotowało jeden egzemplarz książki dla naszego Czytelnika lub Czytelniczki. Książkę otrzyma ta osoba, która jako pierwsza poda w mailu na adres bea@kutno50.pl odpowiedź na pytanie: Jakim słowem określamy niemieckie okręty podwodne – szczególnie te z II wojny światowej.

Książkę od Wydawnictwa Poznańskiego otrzymuje pan Marian Walczak. Chodziło, oczywiście, o U-Boota  lub Unterseeboota. Gratulujemy!

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *