Ks. Jan Sposób nowym Honorowym Obywatelem Kutna

Księdza Jana Sposoba chyba mieszkańcom Kutna przedstawiać nie trzeba. Wszyscy, albo prawie wszyscy widzieliśmy go, gdy przez wiele lat, na rowerze, przemierzał drogę z Woźniakowa do kutnowskiego szpitala.

Ksiądz Jan Sposób pełni posługę duszpasterską w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Woźniakowie od 1 sierpnia 1984 roku. W 2019 roku upływają 72 lata jego życia zakonnego w Zgromadzeniu Księży Salezjanów i 65 lat kapłaństwa.

Pomysłodawcą, aby księdza Sposoba uczynić Honorowym Obywatelem Kutna był radny Rafał Jóźwiak i pozostali radni klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Kutno.

– Mija 72 lata od czasu, gdy ks. Jan Sposób dołączył do Salezjanów i 60 lat jego posługi kapłańskiej – mówił Rafał Jóźwiak. – Wszyscy go znamy z tego, ze przez ponad 20 lat był kapelanem kutnowskiego szpitala. Urodził się 14 lutego 1923 roku w miejscowości kresowe, z rodziców Antoniego i Stanisławy.W czasie wojny był w Armii Krajowej, a 24 lipca 1946 roku rozpoczął nowicjat. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1954 roku.

Ksiądz Jan Sposób 35 lat spędził w Kutnie jako spowiednik, 20 lat był kapelanem szpitala. Doraźna komisja Rady Miasta Kutno, kierowana przez Danutę Blus nie miała wątpliwości, że znany nam doskonale ksiądz powinien zostać Honorowym Obywatelem Kutna. Uchwałę poparło 19 radnych, a dwie osoby wstrzymały się w tej sprawie od głosu!

Foto: Ks. Jan Sposób odprawia mszę poświęconą poległym w Kampanii Wrześniowej w 1939 roku – foto z 2007 roku z prywatnego archiwum Beaty Kozłowskiej.

Rafał Jóźwiak wnioskował o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kutno ks. Janowi Sposobowi

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *