Krośnieiwice mają własną podstrefę ekonomiczną

Biuro Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej informuje o utworzeniu podstrefy w gmina Krośniewice. W tej chwili jest to niespełna 4,5 ha.

– Tereny  ŁSSE w Kutnie są już zagospodarowane. Czas na nową podstrefę w sąsiednich Krośniewicach. Zadanie na teraz to znaleźć inwestora – podkreśla Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

– Długo zabiegaliśmy o ustanowienie podstrefy dla rozwoju naszej gminy – dodaje Barbara Herman, Burmistrz Krośniewic.

Podstrefa w Krośniewicach została przyłączona do ŁSSE w 2016 r. razem z innymi terenami pod przyszłe inwestycje (Województwo łódzkie: Kutno, Wieluń, Łowicz, województwo wielkopolskie: Koło, łącznie 47,8 ha).

Podstrefa w Krośniewicach ma powierzchnię 4,3387 ha – w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest to teren przeznaczony do budowy obiektów produkcyjnych, składów i magazynów.

Teren ma doprowadzoną elektryczność, kanalizację i wodę.

Położenie.

22 km od węzła Kutno Wschód (autostrada A1)

35 km od węzła Emilia (autostrada A2)

200 m od obwodnicy Krośniewic (droga krajowa nr 91 i nr 92)

Pierwszy krok został więc zrobiony. Pamiętajmy, że do kutnowskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej też nie od razu przyszli przedsiębiorcy – tu ,,strzałem w 10” okazała się decyzja prezydenta Burzyńskiego i wiceprezydenta Krzysztofa Komorowskiego o przygotowaniu bogatej infrastruktury dla pod przyszłe inwestycje. Teren w Krośniewicach ma już  doprowadzoną elektryczność, kanalizację i wodę. Czy to wystarczy, aby powstały tu zakłady produkcyjne?

źródło info i foto: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *