Czy koperta życia może uratować życie? Akcja w Kutnie

Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, akcja jest BEZPŁATNA i skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

W przypadku, gdy dane w Kopercie Życia stracą swoją aktualność nie muszą Państwo wyrzucać całej koperty do kosza. Wystarczy, że pobiorą Państwo bezpłatnie z naszej strony Kartę Informacyjną i wydrukują na swojej drukarce. Karta Informacyjna jest jedną z części składowych oryginalnego zestawu Koperta Życia, którą można wielokrotnie wymieniać bez ingerencji
w opracowany wzór graficzny Koperty.

Poniżej można pobrać Kartę informacyjną.

https://kopertazycia.pl/images/doc/kopertazycia.pdf

Instrukcja jak wypełnić kopertę znajduję się na stronie:

https://kopertazycia.pl/wypelnianie/jak-wypelnic

– Akcja pilotażowo ruszyła w dniu 29 września 2018 r. podczas Strefy Zdrowia organizowanej w ramach Kutnowskich Dni Seniora. Koperty będą dostępne dla Państwa w Urzędzie Miasta Kutno – Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej – pok. 235 oraz w Centrum Seniora w Kutnie, przy ul. Wyszyńskiego 11a – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. – Dla osób przewlekle chorych, nie poruszających się samodzielnie koperty dostarczane będą za pośrednictwem pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie.

Szczegółowych informacji dot. akcji udziela p. Monika Mikulska – Urząd Miasta Kutno, Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej, tel. 24 253-11-68.

Czy akcja może rzeczywiście pomóc? W Internecie, w którym podobno jest wszystko, trudno znaleźć informacje o tym, by koperta życia rzeczywiście komuś pomogła, a takie przypadki niewątpliwie byłyby przez organizatorów akcji nagłaśniane. Poza tym, nikt nie zagwarantuje, że to, co senior wpisze w ramach chorób będzie prawdą – w czasach, gdy duża część rozpoznawanych przez lekarzy chorób ma podłoże ,,idiopatyczne” czyli jest nieznanego pochodzenia nie wszystkie diagnozy muszą być trafione. Lista zażywanych lekarstw może mieć jednak realne znaczenie. Czy koperta życia pomoże w nagłej sytuacji? – nie wiadomo, ale prawidłowo wypełniona na pewno nie zaszkodzi…

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *