Konsultacje w sprawie praw osób niepełnosprawnych

Urząd Miasta Kutno zaprasza na konsultacje osoby niepełnosprawne i organizacje pozarządowe reprezentujące takie osoby w dniu 18 października. Chodzi o realizację praw osób niepełnosprawnych.

– Miasto Kutno bierze udział w projekcie Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami realizowanym przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę Serce” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. – Celem projektu jest dokonanie przeglądu zadań pod kątem dostosowania do postanowień konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

Dlatego też urząd miasta zaprasza na konsultacje w ramach projektu.

– Zapraszamy osoby niepełnosprawne i osoby z ich otoczenia 18 października na godz. 10:30 do Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie, ul. Wyszyńskiego 11, natomiast przedstawicieli organizacji pozarządowych reprezentujących osoby niepełnosprawne na godz. 13 – informuje biuro prasowe.

Celem projektu jest określenie poziomu wdrażania Konwencji ONZ o Prawach Osób niepełnosprawnych w jednostkach administracji rządowej i samorządowej z obszaru województwa łódzkiego. Konsultacje są częścią badań realizowanych w projekcie dotyczących następujących obszarów:
• programów działań na rzecz osób z niepełnosprawnością;
• możliwości zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością;
• sposobów udostępniania urzędowych informacji;
• dostępności architektonicznej i komunikacyjnej urzędu oraz jego wyposażenia;
• realizacji edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach;
• przygotowania pracowników urzędu do kontaktów z osobami
niepełnosprawnymi;
• dokumentacji o charakterze strategicznym, którą kierują się instytucje w projektowaniu i realizacji działao kierowanych do osób z niepełnosprawnością.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *