Końca upałów na razie nie widać – IMGW ostrzega

Do czwartkowego wieczora przedłużone zostało ostrzeżenie przed upałem, które ogłosił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niemniej jednak prognozy synoptyków przewidują, że upał się szybko nie skończy. Przez kolejne kilka, a być może nawet kilkanaście dni będziemy musieli sobie radzić z wysokimi temperaturami.

– Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C – informuje dyżurny synoptyk z Biura Prognoz w Poznaniu.

Jednak we wtorek, wskazania lokalnej stacji meteorologicznej wskazały nawet 34,3°C w cieniu. Dziś, w środę, o godz. 15 wskazania wynoszą 33,6°C.

Upałami martwić się nie trzeba – przede wszystkim trzeba dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Szczególną opieką należy otoczyć dzieci i osoby starsze oraz zwierzęta. Nie wolno przebywać zbyt długo na słońcu, a jeśłi już wychodzimy – zabierzmy ze sobą butelkę wody. Pamiętajmy też koniecznie o wodzie dla zwierząt, także tych bezdomnych – Kutnowski Dom Kultury i cukiernia Cukrovnia przygotowały miski z chłodną wodą dla spragnionych zwierząt.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *