Komunikat Urzędu Miasta Kutno w sprawie zasiłków

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i zgodnie z zaleceniami administracji rządowej informujemy:

w dniach 12 – 13 marca br. (czwartek – piątek) w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz żłobku nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. W sytuacjach nadzwyczajnych, w przypadku braku możliwości zapewnienia przez rodziców opieki, dzieci w czwartek i piątek będą mogły pozostać w żłobku, przedszkolu czy w szkole podstawowej.
od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. zajęcia zostają całkowicie zawieszone a placówki zamknięte – dzieci, uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, żłobka.
rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał (od poniedziałku) dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) żłobka, przedszkola, szkoły:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

Szczegółowe wyjaśnienia poszczególnych ministerstw znajdują się poniżej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

https://www.gov.pl/web/rodzina/koronawirus-zawieszenie-zajec-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *