Kompleks sportowy
w Krzyżanowie

Otwarcie kompleksu sportowego w Krzyżanowie
Symboliczne przecięcie wstęgi w Krzyżanowie

18 listopada 2016 r. przy Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie oddano do użytku kompleks sportowy zrealizowany w ramach Programu Rządowego, jakim jest Program Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.

Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów Gimnazjum, ale dla wszystkich dzieci z terenu gminy Krzyżanów, jak i całej społeczności lokalnej.

Wydarzenie rozpoczęło się częścią oficjalną na nowych obiektach sportowych. Wójt gminy Krzyżanów – pan Tomasz Jakubowski przedstawił przebieg prac, podkreślił, że budowa kompleksu sportowego trwała zaledwie 10 miesięcy i została zakończona 31 października 2016 roku. Cały koszt inwestycji wyniósł 1916799,96 z czego 620000,00 pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałą kwotę tj. 1296799,96 dołożyła Gmina Krzyżanów. Wykonawcą boiska naturalnego wyposażonego w nowoczesne nawodnienie, bieżni, skoczni do skoku w dal, miejsca do pchnięcia kulą, boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej była firma ELVIS  z Żychlina. W ramach tej inwestycji powstała również siłownia  zewnętrzna, kompleks parkingów oraz budynek sanitarno-szatniowy z pełnym wyposażeniem i natryskami. Wykonano także ogrodzenie wokół placówki i nowe nasadzenia krzewów ozdobnych. Zewnętrzny wizerunek Gimnazjum w Krzyżanowie uległ zmianie i szkoła stała się jedną z wielu wizytówek Gminy oraz Powiatu.

Następnie przecięto symboliczną wstęgę, a proboszcz parafii Łęki Kościelne – ksiądz Piotr Gumołowski poświęcił nowe obiekty.  Dyrektor Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie – pani Dorota Kubiak w ciepłych słowach dziękowała za  zrealizowanie tak dużego projektu. Szczególne słowa wdzięczności skierowane były do Wójta Gminy Krzyżanów – pana Tomasza Jakubowskiego, Rady Gminy oraz do pana Roberta Kaczmarka, właściciela firmy ELVIS. Podkreśliła, że boiska będą służyły młodzieży szkolnej w rozwijaniu ich pasji sportowych, będą dawały większe niż dotychczas możliwości do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, a dzięki temu podniesie się sprawność fizyczna uczniów. Na zakończenie pani Dyrektor przywołała słowa Jana Pawła II: „Sport jest radością życia, zabawą, świętem, a więc jako taki powinien być ceniony”.
Następnie uczniowie Gimnazjum w części artystycznej zaprezentowali swoje zdolności sportowe, wokalne, taneczne i recytatorskie, dziękując w ten sposób za piękny prezent.
Wśród zaproszonych gości byli: pan Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, pani Ilona Rafalska, Starosta Powiatu Kutnowskiego, pan Krzysztof Debich, Rada Gminy na czele z przewodniczącym  Wiesławem Czekajem, ksiądz  Zbigniew Strzałkowski – Proboszcz Parafii w Strzegocinie, ksiądz Mariusz Minda – Proboszcz Parafii w Kaszewach Kościelnych. W uroczystości uczestniczyli również sołtysi, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Krzyżanów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie – pan Marek Ciąpała, Rada Rodziców oraz mieszkańcy gminy Krzyżanów. Obiekty te to wspaniały dar dla młodych ludzi, dla których w życiu liczy się sport i zdrowa rywalizacja.
autor: Iwona Jędrzejczak

k1 k2 k4 k5 k6 k7 k8 k9 k10 k11

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *