Kolejne sukcesy kutnowskich judoków

j2Troje judoków kutnowskiego UKS Ippon MDK wzięło udział w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zawody rozegrano w hali sportowej UMCS przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Jako pierwsza spośród judoków wystąpiła Iga Kołaczyńska, która w kat. wagowej 36 kg pokonała trzy rywalki, by w walce finałowej ulec przez trzymanie Amelii Ptasińskiej z Mińska Mazowieckiego.

Drugie miejsce jest największym dotychczasowym sukcesem naszej młodej zawodniczki. Następnie w wadze 33 kg zaprezentował się Franek Pawłowski, który walcząc ze zmiennym szczęściem (2 wygrane i 2 porażki) uplasował się tuż za podium, zajmując V miejsce.

Na koniec pokaz skutecznego judo zaprezentował Miłosz Myszkowski (U-13, kat. 40 kg), który pokonał przed czasem czterech kolejnych rywali: Jerzego Majonka (AON Warszawa – trzymanie), Antoniego Fliszkiewicza (Start Radom – rzut), Filipa Wantucha (Spartakus Lublin – rzut) i Michała Korzonkowskiego (Yawara Warszawa – trzymanie).

Zwycięstwa te dały mu awans do finału, w którym zmierzył się z bardzo silnym reprezentantem Białorusi – Hlebem Siadletskim. W emocjonującym pojedynku lepszy technicznie Miłosz wykonał akcję ocenioną na yuko, co dało mu złoty medal i kolejne w tym roku turniejowe zwycięstwo.

autor i foto: Maciej Kisieliński

j1

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *