Kolejne oddziały wrócą do szpitala od 1 marca. Jakie?

Jak informuje kutnowskie starostwo, od 1 marca mamy szansę na uruchomienie kolejnych oddziałów w kutnowskim szpitalu – odzyskanych dlaa pacjentów zostanie kolejne 70 łóżek kowidowych.

Jak informuje komunikat przedstawiony w mediach społecznościowych, zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego „Kutnowski Szpital Samorządowy” Sp. z o.o. w Kutnie od dnia 1 marca 2021 roku do odwołania, będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 100 miejsc dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
I najważniejsze:
Zmniejszenie liczby łóżek o 70 miejsc umożliwia przywrócenie funkcjonowania oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym, oddziału rehabilitacyjnego z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej oraz 3 łóżek intensywnej terapii, celem udzielania świadczeń pacjentom niezakaźnym.
foto: Starostwo Powiatowe w Kutnie

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *