Kasprowicz czyta – ,,Ubrani w książkę” czyli sleeveface

W II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie przeprowadzono sesję fotograficzną, która służyła rozbudzaniu kreatywności, doskonaleniu umiejętności robienia ciekawych zdjęć, a przede wszystkim popularyzowaniu czytelnictwa.

Akcja sleeveface czyli „ubrani w książkę” polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez książkę częścią ciała, tak aby kompozycja sprawiała złudzenie, że książka i osoba tworzą spójną całość.

Wykonane fotografie potwierdzają, iż sleeveface to doskonała zabawa, w której trzeba wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w wyszukiwaniu odpowiednich do tego projektu książek.

Warto zaznaczyć, że akcja „ubrani w książkę” była tylko jednym z wielu działań promujących czytanie książek w „Kasprowiczu”.

W ramach realizacji projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (dotacja 15.000 zł) zakupiono nowe książki, wybrane przez społeczność szkolną.

„Dzień Głośnego Czytania”, „Noc czytania w Kasprowiczu”, konkurs „Polecam książkę”, wieczór poetycki, kiermasz książek, warsztaty i spotkania służące promocji czytelnictwa to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych przedsięwzięć realizujących ww. projekt.

info i foto: II L.O. im. J. Kasprowicza w Kutnie

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *