Jeszcze w grudniu będziemy mogli odjechać z 4. peronu

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowało, że jeszcze w grudniu ma być uruchomiony czwarty peron stacji Kutno.

 – Pasażerowie wsiadający do pociągów w Kutnie, jeszcze w tym roku skorzystają z nowego peronu. Jest nowe oświetlenie, zadaszenie oraz ławki – informuje PKP PLK. – Dzięki przebudowie peron jest wyższy, czyli wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie łatwiejsze. Osobom niewidzącym i niedowidzącym w poruszaniu się po peronie pomogą ścieżki naprowadzające. Będą też zainstalowane windy.

Z nowego peronu skorzystają podróżni wyjeżdżający m.in. z Kutna w stronę Łodzi. Podróże ma ułatwić nowoczesny system informacji głosowej oraz, docelowo, tablice elektroniczne, informujące o godzinach odjazdów pociągów.

Ale to nie koniec zamieszania z – przyznajemy, potrzebną – przebudową torów. Jak informuje PKP PLK, w podobny sposób PLK zmodernizuje także kolejne perony na stacji Kutno.

– Na początku przyszłego roku zacznie się przebudowa peronu nr 3, natomiast w 2019 i 2020 r. kontynuowane będą prace związane z przebudową peronów 1 i 2 – informuje PLK. –  Przebudowywane jest przejście podziemne na stacji Kutno. Poruszanie się po stacji ułatwia oznakowanie, informujące o tymczasowej organizacji przejść. Inwestycja planowana jest do końca 2020 r.

Dodajmy jeszcze, że przebudowa czwartego peronu trwała… ponad półtora roku.

Peron czwarty

ostatnie dwa zdjęcia: PKP PLK

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *