Jednak Żołnierze Wyklęci!

Temat muralu: Żołnierze Wyklęci
Temat muralu: Żołnierze Wyklęci

Wiadomo już, kogo zobaczymy na muralu patriotycznym, który wkrótce pojawi się na ścianie przy ul. Miłej. Będą to Żołnierze Wyklęci.

W tej sprawie przeprowadzono aż dwa głosowania: po pierwszym remisie, drugie dało znaczną przewagę muralowi żołnierskiemu. Wyniki głosowania:

  • Żołnierze Wyklęci – 196 głosów
  • Panteon wybitnych kutnian (Antoni Troczewski, Wojciech Rychtelski, Eugeniusz Filipowicz, bł. ks. Michał Woźniak, Józef Kuś, Stefania Danielewicz, Pelagia Ładykowska-Zys)  – 103 głosy.

Jak informuje Urząd Miasta Kutno w najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na wykonanie projektu oraz na realizację zadania. Przypomnijmy, że mural patriotyczny to jeden z ubiegłorocznych projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tej sytuacji każde rozstrzygnięcie jest dobre, choć sama zagłosowałam na panteon kutnian – z obawy, że wielu z nich zaraz odejdzie w niepamięć, a mural być może skłoniłby do refleksji i poszukania większej ilości informacji zwłaszcza młode osoby. Nie ulega jednak wątpliwości, że Żołnierze także zasługują na upamiętnienie. Tak zadecydowali mieszkańcy!

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *