Jechał brawurowo i wiózł narkotyki – został zatrzymany

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, niewykluczone że był pod ich działaniem.

– Do zatrzymania doszło w godzinach porannych 16 sierpnia 2019 roku w miejscowości Skłóty gm. Krośniewice – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie po zakończonej nocnej służbie, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu,  został zmuszony do niebezpiecznego manewru. Z drogi podporządkowanej wymusił na nim pierwszeństwo jadący brawurowo kierowca opla, który bardzo dziwnie zachowywał się za kierownicą.

Funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i niezwłocznie zawrócił za podejrzanie zachowującym się kierowcą, którego tor jazdy wskazywał na jazdę po alkoholu. Po kilku kilometrach kierowca opla zjechał na stację paliw w m-ci Skłóty, wówczas policjant podjął wobec mężczyzny czynności służbowe, zabraniając dalszej jazdy. Po przybyciu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające tj. amfetaminę ; 1,5 g., oraz marihuanę. Mężczyzna był trzeźwy ale z uwagi na podejrzane – nerwowe zachowanie się mężczyzny i brawurową jazdę dokonano badania krwi na zawartość narkotyków,  które to jest w takcie ustalania.

27 -letni mieszkaniec pow. kutnowskiego  dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia  za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do więzienia. Kierujący 27- letni mężczyzna odpowie za brawurową jazdę oraz  posiadanie narkotyków, co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *