Grabski i Staszic z awansem w Szkolnej Lidze LA

Reprezentacje  dziewcząt oraz chłopców z „Grabskiego” zwyciężyły w mistrzostwach powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej w ramach „Licealiady”. Drugie miejsce  w kategorii dziewcząt i chłopców zajął „Staszic”, który także uzyskał awans do półfinału wojewódzkiego.

W zawodach dziewcząt wystąpiło pięć szkół: Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica, Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ Nr  2 im. A. Troczewskiego, I LO im gen. J.H. Dąbrowskiego oraz  II LO im. J. Kasprowicza.  W rywalizacji chłopców wzięło udział siedem szkół: Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica, Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ Nr  2 im. A. Troczewskiego, I LO im gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZSCKR w Mieczysławowie   oraz I LO PUL w Kutnie.  Zawody odbyły się 28 września na stadionie miejskim a organizatorem był kutnowski MOSiR. Zawody odbyły się w nowej formie z dodatkowym konkurencjami: 200m, 800m chłopców, skok wzwyż. Duże podziękowania dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zawodów. Najlepsze trzy szkoły w rywalizacji dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary i dyplomy. Półfinał województwa w Szkolnej Lidze LA odbędzie się 05.10.2018 w Kutnie.

Wyniki poszczególnych konkurencji:
100m  – DZIEWCZĘTA
1.  Brzozowska Aleksandra   14.30 sek        ZS nr 3 w Kutnie
2.  Kuśmider Natalia                14.515 sek      ZSZ nr 2 w Kutnie
3. Maciejewska Martyna         14.516  sek      ZS nr 1 w Kutnie
200 m  – DZIEWCZĘTA
1.  Klonowska Dominika             30.51 sek     ZS nr 3 w Kutnie
2.  Wachowska Patrycja                30.22 sek      ZSZ nr 2 w Kutnie
3.  Krystofiak  Julia                      32.60  sek      ZS nr 3 w Kutnie
400m – DZIEWCZĘTA
1. Nalberczyk Natalia              74.44  sek       I LO w Kutnie
2. Kowalczyk Marcelina          76.13  sek       ZSZ nr 2 w Kutnie
3. Andrzejewska Anna             77.02  sek.      ZS nr 1 w Kutnie

800m DZIEWCZĘTA
1. Matusiak Justyna                 2,48”24  ZSZ nr 2 w Kutnie
2. Flisiak Sandra                     3,03”78   ZS Nr 1  w Kutnie
3. Ciesielska Martyna              3,05”23   I LO  w Kutnie

SKOK W DAL – DZIEWCZĘTA.
1. Budner Marta                     4,86 m    II LO w Kutnie                                                                                                                                                    2. Kużmin Emilia                     4,45m     ZS nr 3 w Kutnie
3. Bogdańska Weronika          4,27m    ZS nr 1 w Kutnie
SKOK WZWYŻ– DZIEWCZĘTA.
1. Kucharska Sandra                1,35 m    ZS nr 3 w Kutnie
PCHNIĘCIE KULĄ   4kg – DZIEWCZĘTA
1. Van Assendelft van Wijck Caroline        8,70m            ZS nr 1 w Kutnie
2. Kwiatkowska Patrycja                                7,75 m           ZS nr 1 w Kutnie
3. Adamiak Milena                                         7,15  m          ZS nr 1 w Kutnie

PCHNIĘCIE KULĄ   3kg – DZIEWCZĘTA
1. Zbożek Weronika                 9,99 m            I LO w Kutnie
2. Kowalczyk Julia                  9,60 m             I LO w Kutnie
3. Stasiak Anna                        8,34 m           ZS nr 3 w Kutnie
SZTAFETA  4×100 – DZIEWCZĘTA
1. ZS nr 3 w Kutnie     56,28 sek
2. I LO w Kutnie           58,27 sek
3. ZS nr 1w Kutnie        58,55 sek

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. Zespół Szkół nr 3 w Kutnie                    – 682 pkt.
2. Zespół Szkół nr1 w Kutnie                       –  627  pkt
3. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie –   602pkt
4. I LO w Kutnie –                                             526 pkt
5. II LO w Kutnie                                           – 460 pkt

100m  -CHŁOPCY
1. Zielonka Cezary     11,55sek       ZS nr 3 w Kutnie
2.  Sobczak Krystian     12.08 sek      II LO w Kutnie
3. Olczak Aleksander   12.20 sek       ZS CKR w Mieczysławowie
200m  -CHŁOPCY
1. Michalski Norbert     24,55 sek     ZS nr 3 w Kutnie
2.  Słoma Adam              26.04sek      I LO w Kutnie
3. Andrzejczak Szymon  26.43 sek      ZS nr 3 w Kutnie
400m – CHŁOPCY.
1. Sobczak Igor                   56.47 sek    ZS nr 1 w Kutnie
2. Kowalczyk Hubert           57.90 sek    I LO PUL  w Kutnie
3. Szarłat Mateusz                 57.36 sek   ZSZ nr 2 w Kutnie
800m – CHŁOPCY.
1. Wilanowski Błażej         2.15, 17 min    ZS nr 1 w Kutnie
2. Szadkowski Dawid           2.20,62 min     ZSZ nr 2 w Kutnie
3. Świerczyński Szymon       2.21,97 min    ZS nr 3 w Kutnie
1500m -CHŁOPCY
1. Szyszka     Kacper               4,46”98    ZS nr 3 w Kutnie
2. Szałamacha Mateusz           4,47”98    I LO PUL w Kutnie
3. Maćczak Mateusz               4,48”28    ZSCKR w Mieczysławowie

SKOK W DAL – CHŁOPCY
1. Cieślak Patryk                 5,69 m   ZS nr 1 w Kutnie
2. Gawryszczak Mateusz      5,66 m   ZSCKR w Mieczysławowie
3. Kowalski Karol                 5,34  m  ZS nr3  w Kutnie

SKOK WZWYŻ- CHŁOPCY
1. Popławski Michał           1,65 m   ZS nr 1w Kutnie
2. Jabłoński Marcel              1,65 m   ZS nr 3 w Kutnie
3. Jaworski Grzegorz            1,60 m  ZSZ nr 2 w Kutnie

PCHNIĘCIE KULĄ  6kg – CHŁOPCY
1. Krzesicki Marcel              11,36 m    ZS nr 1 w Kutnie
2. Gajewicz Kacper              11,13 m    ZS nr 3 w Kutnie
3. Kopczyński Wiktor          10,10 m    ZS nr 1 w Kutnie

PCHNIĘCIE KULĄ  5kg – CHŁOPCY
1. Kunikowski Jakub            12,06 m   ZS nr 3 w Kutnie
2. Mazur Franciszek              11,27 m    ZS nr 1 w Kutnie
3. Garwicki Daniel                10,76 m     I LO  w Kutnie

SZTAFETA  4×100 -CHŁOPCY
1. ZS nr 3 w Kutnie                46,66 sek
2. ZSCKR Mieczysławów        50,14 sek
3. II LO w Kutnie                      50,83 sek

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. Zespół Szkół nr 3 w Kutnie           – 941 pkt.
2. Zespół Szkół nr 1 w Kutnie           –   881  pkt.
3. I LO PUL Kutno                               – 743 pkt.
4. ZSZ nr2  w Kutnie                           –   716 pkt.
5. II LO w Kutnie                 –                  631 pkt.
6. I LO w Kutnie                                    – 620pkt
7.ZSCKR w Mieczysławowie        –          456 pkt.

Szkolna Liga Lekkiej Atletyki (foto: MOSIR)

Info &foto MOSiR Kutno

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *