W Gimnazjum nr 2 pobili rekord jednoczesnego czytania

Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji miesięcznika Biblioteka w Szkole „Jak nie czytam, jak czytam!” promującej książki i modę na czytanie wśród uczniów, jak również zwrócenie uwagi na konieczność doposażania bibliotek szkolnych w aktualną i atrakcyjną literaturę dla młodzieży.

Wszystko w obliczu zdiagnozowanego przez Bibliotekę Narodową ciągłego spadku poziomu czytelnictwa dorosłych i młodych Polaków.

O godz. 10:00, w słoneczny poranek, gimnazjaliści wyszli wraz z nauczycielami przed szkołę, żeby, z książkami w rękach, potwierdzić swój udział w akcji. Czytelnicy bibliotek szkolnych w całym kraju próbują pobić ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie. W 2016 roku w całej Polsce w podobnej akcji jednoczesnego czytania wzięło udział ponad 432 tys. osób. W realizację przedsięwzięcia włączyła się Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie wraz z Nauczycielami Bibliotekarzami Powiatu Kutnowskiego, planując pobicie lokalnego rekordu.

Jak nie czytam, jak czytam…

W Gimnazjum nr 2 w tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie 14 klas I-III wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły: łącznie 306 osób.

Szkolne Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej dziękuje: Uczniom, Nauczycielom, Samorządowi Szkolnemu i pracownikom ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU AKCJI I LICZNY UDZIAŁ!!!

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *