FUTSAL MŁODA EKSTRAKLASA – eliminacje w Kutnie

FUTSAL MŁODA EKSTRAKLASA adresowany jest do młodych piłkarzy grających w drużynach klubowych i amatorskich na terenie województwa łódzkiego. Jego celem jest propagowanie futsalu, jako dyscypliny sportu, którą można uprawiać przez cały rok, niezależnie od pogody.

Pierwszy turniej odbył się w sobotę 25 listopada w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu przy ul. Krakowskie Przedmieście 123 A. Osiem drużyn rywalizowało o przejście do finału w Zduńskiej Woli. Triumfowała Pogoń II Zduńska Wola, dzięki wygranej w decydującym meczu z Victorią Szadek 1:0. Na miejscu trzecim Pogoń I Zduńska Wola, a na czwartym Widzew Brzeziny.
Projekt zakłada zorganizowanie w okresie zimowym (listopad 2017 – marzec 2018 r.) serii turniejów futsalowych dla dzieci i młodzieży z woj. łódzkiego. Mecze będą rozgrywane w sześciu miastach województwa: w Sieradzu, Kutnie, Łodzi Wieruszowie, Łowiczu, Pabianicach, a zakończą się finałem w Zduńskiej Woli. Do rozgrywek mogą przystąpić drużyny klubowe (roczniki 2006-2008) oraz zespoły amatorskie. Turnieje kategorii drużyn klubowych będą rozgrywane w soboty, pozostałych drużyn w niedziele.  Wszystkie pojedynki w grupach, drużyny rozgrywają według systemu „każdy z każdym”. W turniejowych meczach zmierzą się 5-osobowe drużyny (wliczając bramkarza), które rozegrają 15-minutowe spotkania (z ostatnią minutą zatrzymywanego czasu gry). Do finału w Zduńskiej Woli awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z trzech kategorii wiekowych.

Turniej kutnowski rozegrany zostanie w weekend, 9-10 grudnia.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *