Fundusze polityczne? Miasto pyta o brak dofinansowania…

Władze Kutna piszą do Wojewody Łódzkiego w sprawie przyznawania pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych). Kutno starało się o dotacje na modernizację ulicy Zimowej. Dofinansowania nie ma.

Do Wydziału Rolnictwa i Transportu Urzędu Wojewódzkiego wysłano więc  pytania dotyczące m.in. kryteriów oceniania wniosków.

– Głównie chodzi o to, jak nasz wniosek został sklasyfikowany, ile otrzymał punktów? Czy były oceniane poszczególne aspekty planowanej inwestycji? Czy było rozpatrywane znaczenie tego zadania dla sieci dróg publicznych, dla poprawy dostępności obszarów wiejskich lub poprawy dostępności do obszarów inwestycyjnych? Również zwróciliśmy się z pytaniami o to, jaką punktację otrzymały te wnioski, które zostały wybrane do przyznania dofinansowania – tłumaczy Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

To nie pierwszy raz, kiedy miasto nie otrzymuje dotacji z rządowych funduszy.

– Kutno nie otrzymało ani złotówki podczas ostatnich dwóch naborów do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – żali się miasto na swojej stronie internetowej. –  W podobnej sytuacji jest wiele samorządów z całej Polski, które coraz częściej sprzeciwiają się mało transparentnemu systemowi przyznawania pieniędzy. Dla przykładu przedstawiciele powiatu zduńskowolskiego, Miasta Zduńska Wola i gminy Łask napisali pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Niewątpliwie władze miasta słusznie domagają się transparentności w przyznawaniu publicznych pieniędzy. W poprzednich kadencjach były publikowane listy wniosków i szczegółowe punktacje. Ale, czy w obecnych czasach, jest to możliwe?

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *