Fresenius Kabi wybuduje zakład w podstrefie ekonomicznej

Kolejna firma odebrała wczoraj pozwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Kutnowskiej podstrefie swój zakład wybuduje także Fresenius Kabi.

– Firma zadeklarowała poniesienie kwalifikowanych wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 100.400.000 (???) PLN i zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o 45 osób – informuje Urząd Miasta Kutno. – W ramach inwestycji spółka zamierza kontynuować produkcję wytwarzanych dotychczas płynów infuzyjnych. Proces produkcji zostanie unowocześniony, poprzez zastosowanie zmodernizowanych, innowacyjnych komponentów opakowaniowych, wytwarzanych we własnym zakresie. Co ważne, Fresenius Kabi Polska zagospodaruje tereny po zamkniętym w 2015 r. zakładzie firmy TEVA.

Zezwolenie dla Fresenius Kabi Polska jest jubileuszowym 30-tym z kolei zezwoleniem na działalność w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z rąk prezesa ŁSSE p. Marka Michalika zezwolenie w imieniu firmy odebrał p. Krzysztof Strękowski – dyrektor Wytwórni Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o. w Kutnie. W imieniu samorządu Miasta Kutno głos zabrał p. Jacek Boczkaja – zastępca prezydenta Miasta Kutno.

– Bardzo się cieszymy, że dotychczas w kutnowskie podstrefie firmy zainwestowały 2,5 miliarda złotych i stworzyły dwa tysiące miejsc pracy, ale prosimy o więcej – mówił wiceprezydent  Boczkaja.

źródło: Urząd Miasta Kutno, Łódzki Urząd Wojewódzki

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *