Festyn ludowy przyciągnął wielu mieszkańców

A jednak się udało! Pogoda w niedzielę się poprawiła i festyn ,,Na ludowo w mieście róż” można było zorganizować na Placu Piłsudskiego. Mieszkańcy dopisali.

Ale prawda jest też taka, że organizatorzy wykazali się pomysłowością. Bo dla każdego znalazło się coś ciekawego. Podczas gdy dorośli słuchali występów kapel ludowych, najmłodsi mogli zobaczyć, jak wygląda warsztat tkacki i jak wyplata się kosze z wikliny. Panie wycinankarki pozwoliły najmłodszym spróbować swoich sił. Pomyślano też o dmuchanych zabawkach, było co przekąsić i rzeczywiście nikt się nie nudził. Dopisali też, jak zawsze, kutnowscy artyści.

Na festyn przyszło kilkaset osób – a więc warto organizować takie imprezy. To dobrze, że wakacyjne propozycje są tak bardzo różnorodne, bo dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy folkloru po sobotnich występach i niedzielnym festynie powinni być zadowoleni.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy jeszcze, że festyn zorganizowali wspólnymi siłami Muzeum Regionalne w Kutnie i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Sobotnie występy na Placu Piłsudskiego i w hali sportowej Gimnazjum nr 2 filmował Rafał Owczarek

 

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *