Ewa Murzynowska zaśpiewała na Zamku w Oporowie

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej  wspólnie z  Muzeum-Zamek w Oporowie zorganizowało  koncert inaugurujący rok artystyczny w regionie kutnowskim.  Ze swej strony na koncert zaprosiliśmy  członków TPZK, którzy w 2019 roku byli szczególnie mocno  zaangażowani  w pracę społeczną na rzecz naszego stowarzyszenia i na rzecz Kutna i regionu kutnowskiego oraz jego mieszkańców.

– W tej formie chcieliśmy podziękować  wszystkim zaproszonym za  wyróżniającą się  społeczną postawę.
Niedzielny wieczór, 26 stycznia spędziliśmy w Sali Rycerskiej Muzeum-Zamku w Oporowie, słuchając recitalu Ewy Murzynowskiej – informuje Bożena Gajewska, prezes TPZK. – Był to niezwykły koncert, artystce akompaniowali dr Jarosław Domagała oraz 11-letni Maciej Domagała, a całość poprowadził z finezją Krzysztof Murzynowski (prywatnie Tata artystki). Nie zabrakło wśród słuchaczy  recitalu pani prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej, pod której pieczą kształciła się Ewa Murzynowska.
Ewa Murzynowska zaczarowała nas swoim śpiewem. Zarówno pieśni Stanisława Moniuszki, jak i  R. Sieczyńskiego, J. Offenbacha, W. Bochmanna w jej wykonaniu pełne były zarówno liryki, jak i temperamentu… Oczekiwaliśmy bisów, i były…
Pani Profesor Anna Jeremus-Lewandowskiej sprawiła wszystkim miłą niespodziankę, dołączając się do śpiewanej przez Ewę  pieśni, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Maciuś Domagała  zagrał też solo utwory Fryderyka Chopina, a jego gra zachwyciła dosłownie wszystkich obecnych na Sali. Kilkakrotnie wracał na scenę, by ukłonić się  oklaskującej go publiczności.
Dziękujemy kutnowskiej telewizji i Radio Victoria oraz Adamowi Pietrusiakowi za ich video, audio i fotorelację.
Kochajmy rodzimych artystów, bo to sól tej ziemi, bądźmy z nich dumni i wspierajmy ich…

Ewa Murzynowska na Zamku w Oporowie

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *