Elektrycznym autobusami pojedziemy za 9 miesięcy

W poniedziałek Miasto Kutno podpisało umowę z firmą Solaris Bus&Coach S.A. na dostawę do Kutna 6 autobusów elektrycznych. Pierwsze trzy pojazdy przyjadą do Kutna za 9 miesięcy.

Zakup elektrycznych autobusów jest związany z projektem unijnym wspierającym niskoemisyjną komunikację. Częścią projektu była przebudowa bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie, ale najbardziej kosztowną częścią jest zakup elektrycznych autobusów. 6 sztuk kosztować będzie bez mała 14 milionów złotych.

– Dziś miałem przyjemność podpisać umowę na dostawę 6 autobusów elektrycznych z firmą Solaris – informuje w mediach społecznościowych Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – Za 9 miesięcy pojawią się w mieście 3 pierwsze, a kolejne 3 za 14 miesięcy. Kutno to pierwsze miasto w łódzkiem, po którym będą jeździły elektrobusy!

Elektryczny autobus był testowany w Kutnie w 2012-13 roku. Ci, którzy mieli okazję nim jechać pamiętają zapewne, że autobus porusza się praktycznie bezgłośnie.

– Autobus elektryczny powinien jeździć dużo – przekonuje Waldemar Wlazło, regionalny  dyrektor sprzedaży Solarisa. – Im więcej kilometrów przejadą elektryczne autobusy, tym mniej będzie w powietrzu spalin z tradycyjnych pojazdów. W takim mieście jak Sosnowiec, autobusy elektryczne pokonują nawet 10 tysięcy kilometrów miesięcznie.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *