Dyskusyjny Klub Książki tym razem o Szalomie Aszu

11 listopada, o godz. 18:30, odbędzie się kolejne spotkanie kutnowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem będziemy rozmawiać o twórczości Szaloma Asza. Spotykamy się w Bistro Różanym (KDK, ul. Żółkiewskiego 4).

– Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze – informuje Paulina Matysiak. – Zapraszamy wszystkich miłośników czytania niezależnie od wieku, płci i wykształcenia. Założeniem kutnowskiego klubu jest czytanie szeroko pojętej klasyki literatury. Za nami już lektury „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta, „Zbyt głośnej samotności” Bohumila Hrabala, „Chama” Elizy Orzeszkowej czy „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen. Teraz czeka nas spotkanie z twórczością Szaloma Asza, wybitnego prozaika i dramatopisarza urodzonego w Kutnie. Wybór klasyki jest podyktowany nie tylko chęcią nadrobienia czytelniczych zaległości, ale także dostępnością książek.
W kutnowskiej bibliotece można wypożyczyć następujące tytuły autorstwa Szalom Asza: „Dramaty: wybór”, „Matka”, „Mąż z Nazaretu”, „Miasteczko”.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *