W Dworku Modrzewiowym śpiewali dla Niepodległej

W niedzielne popołudnie Dworek Modrzewiowy pękał w szwach. Było nas dużo,  zajęliśmy trzy pomieszczenia w Dworku, a i tak było ciasno… Nie przeszkadzało nam to jednak w śpiewaniu… A to wszystko za sprawą pierwszego koncertu w ramach projektu ,,Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej”.

Kameralny Zespół Wokalny Cantabile przy TPZK, pod dyrekcją Joanny Domagały i przy akompaniamencie Macieja Domagały, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta śpiewali patriotyczne pieśni. Cantabile czyniło to z taką charyzmą, że wszystkim zebranym udzieliła się atmosfera ciepła, spokoju, a nawet podniosłości chwili… Pani Joanna Domagała wraz z zespołem zauroczyła wszystkich pieśniami legionowymi, a także specjalnie na to popołudnie wybranymi utworami. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania „Roty”. Następnie zespół wraz z zebranymi zaśpiewali wspólnie m.in. „O mój rozmarynie”, „Ej dziewczyno, ej niebogo” czy „My pierwsza brygada”.  Panie prowadzące Kulturalną kawiarenkę dla wszystkich przybyłych szykowały pyszną kawę i herbatę, dziękujemy!
Kolejne popołudnie z patriotycznymi pieśniami już za tydzień, 24 listopada. Zapraszamy serdecznie.

Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Aleksandra Szafrańska-Dolewska

Śpiewali dla Niepodległej

Foto: TPZK

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *