Dwoje uczniów ze Złotym Piórem prezydenta miasta

Jakub Krajewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie i Julia Krysiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie zdobyli pierwsze miejsca w konkursie o Złote Pióro prezydenta Kutna.

Tegoroczne zmagania uczniów w dniu 5 marca to już XVII edycja Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno”, zainicjowanego w 2003 roku. Przedsięwzięcie corocznie obejmuje honorowym patronatem Prezydent Zbigniew Burzyński. W tym roku kolejny raz konkurs był realizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. Przedsięwzięcie wzbudzało zainteresowanie młodzieży, która chętnie przystąpiła do rywalizacji o „złote pióro”.

Głównym celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną języka polskiego oraz wyłonienie indywidualności ortograficznych wśród uczniów kutnowskich szkół podstawowych.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie: pani Ewa Kudelska i pani Renata Chodorowska. W finale miejskim rywalizowali laureaci szkolnego konkursu, który odbył się w lutym bieżącego roku. Do tegorocznego konkursu  swój akces zgłosiło 24 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Kutnie.

Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Jakubowi Krajewskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie oraz Julii Krysiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie dwie drugie nagrody: dla Weroniki Gruszki i Aleksandry Frankowskiej, uczennic ze  Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Trzecią nagrodę otrzymały: Anna Zielińska oraz Nadia Czarnecka, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. Laureaci otrzymali zestawy: pióro i długopis. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani długopisami i dyplomami za udział.

Złote Pióro 2020 r.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *