Druga seria ,,wyszczepiania” chętnych nauczycieli w Kutnie

W całej Polsce rozpoczęła się druga tura szczepienia nauczycieli. Podczas pierwszego podejścia, zabieg przeprowadzany był u pedagogów i pracowników oświaty, którzy już wrócili do szkół i pracują stacjonarnie. Do czwartku (19.02) na szczepienia mogli zgłaszać się nauczyciele, którzy na ten moment pracują jeszcze zdalnie, czyli ci, którzy nauczają w klasach IV – VIII szkół podstawowych, nauczyciele ze szkół średnich, a także wykładowcy akademiccy. Osoby rejestrujące się nie mogły mieć jednak ukończonych 65 lat.

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, w naszym mieście do pierwszej tury szczepień zgłosiło się około 70 procent nauczycieli, wychowawców przedszkolnych i pracowników oświaty. Chęć skorzystania ze szczepionki w drugiej turze zabiegów wyraziło prawie 67% nauczycieli z kutnowskich szkół.

– Największy odsetek nauczycieli zadeklarował chęć przyjęcia szczepionki w Szkole Podstawowej nr 4. Było to prawie 82% chętnych. 72,5% zdecydował się na zabieg w Szkole Podstawowej nr 1. Najmniejszy procent zadeklarowanych nauczycieli był w Szkole Podstawowej nr 9, gdzie gotowość do szczepień zgłosiło nieco ponad 54% wszystkich uprawnionych pedagogów – mówi Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego kutnowskiego Urzędu Miasta.

Warto jednak podkreślić, że we wspomnianej SP nr 9 troje nauczycieli nie mogło przyjąć szczepionki z powodu wieku powyżej 60 lat. W sumie do szczepień zgłosiło się 105 nauczycieli uczących w klasach IV-VIII spośród 158 uprawnionych. Dodatkowo troje nauczycieli, którzy nie zdążyli zgłosić się do szczepienia w pierwszej turze, skorzysta z zabiegu w drugim terminie.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *