Dni seniora: w Kutnie mamy… 10 tysięcy osób 60+

Aż dwie gale potrzebne były, by zmieścić na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury wszystkich seniorów chętnych do obejrzenia inauguracji Dni seniora w Kutnie. I nic w tym dziwnego. Okazuje się, że w Kutnie seniorami jest ponad 10 tysięcy osób.

Podczas porannej gali wiceprezydenci Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak wręczyli przedstawicielom organizacji zrzeszających seniorów symboliczny klucz do miasta. Dni seniora potrwają do końca przyszłego tygodnia.

– Seniorów jest w Kutnie ponad 10 tysięcy – mówi Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. – Z tego powodu postanowiliśmy utworzyć Radę Seniorów, która ma pełnić funkcje doradcze i opiniodawcze. Chcielibyśmy, aby seniorzy sami spośród siebie wybrali osoby do rady. Będzie ona liczyć 10 osób w wieku 60+, mieszkających w Kutnie.

Problemem jednak może być fakt, że – choć w Kutnie co 4 mieszkaniec jest seniorem – w imprezach ,,senioralnych” uczestniczy stała grupa zaledwie kilkuset osób. Znaczna większość seniorów pozostaje w domach, z różnego powodu – choćby z powodu staniu zdrowia. Już dziś można w ciemno powiedzieć, kto się w radzie znajdzie – czy jednak ci wszyscy, którzy w miejskich galach nie uczestniczą znajdą swoich przedstawicieli, czy przyszła rada będzie reprezentować tylko tych najsprawniejszych?

Dla seniorów zaśpiewali bracia Adam i Wojciech Kaczmarkowie, uczestnicy jednego z podobno popularnych ,,talent show”.

Rozpoczęcie Dni Seniora 2019 r

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *