Początek – Dlaczego Kutno50?

kutno50Pięćdziesiątka to taki moment, kiedy wszystko się zmienia. I to na gorsze. Ciało wyraźnie przegrywa z grawitacją, siły też już nie te, ale za to głowa pozostaje boleśnie sprawna. To pierwsza …ątka, a nie …dziestka i pierwszy raz jest to zmiana trudna. Ale…
Pięćdziesiątka to także taki moment, gdy już naprawdę więcej wiemy niż nie wiemy, a doświadczenia lat minionych uczą nas, że naprawdę wiemy szalenie mało. Wszystko, co powinno się udać najczęściej poszło nie tak. Wiele z tego, co nie miało szans powodzenia – się udało.
Mieszkam w Kutnie od urodzenia. Od kilku lat moim marzeniem było założenie bloga – strony – portalu dla takich jak ja. Będą tu wiadomości z miasta i powiatu, ale także to, czego i ja sama najchętniej szukam w internecie. Nawiązałam współpracę z jednym z indyjskich portali wegańskich, gdzie na codzienne zwyczaje przekładają starą prawdę: jesteś tym, co jesz. Otrzymałam zgodę na dowolne wykorzystywanie materiałów, łącznie z tłumaczeniem ich na język polski i udostępnianiem na swojej stronie internetowej. A hinduscy weganie o żywieniu i roślinach wiedzą wszystko.
Będę pisać także o tym, co związane jest z przekroczeniem pięćdziesiątki. Chciałabym, aby znalazły się tu i porady fizjoterapeuty, i podpowiedzi psychologa. Będę także poszukiwać ciekawej rozrywki i realnych możliwości aktywizacji zawodowej. Wszak kobieta (i mężczyzna) po pięćdziesiątce to nie dziadkowie i nie seniorzy, a pracownicy w sile wieku. Przed nami jeszcze co najmniej kilkanaście lat kariery zawodowej…

Demografia jest bezlitosna – Kutno jest miastem ludzi starszych. Chciałabym więc wspólnie z Czytelnikami zastanowić się, jak miasto może ułatwić nam życie. I, na co my możemy jeszcze przydać się miastu.

Od kilku miesięcy dzielę się moimi planami z osobami, z którymi rozmawiam podczas zakupowych wyjść do miasta. Dziękuję za wszystkie miłe słowa i za Państwa wsparcie, które także jest inspiracją do powrotu do pisania.
Strona będzie aktualizowana co najmniej 5 razy w tygodniu.
Mam nadzieję, że znajdziecie tu Państwo coś dla siebie.

A młodym, tym wszystkim, którzy mówią: pięćdziesiątka! Kiedy to będzie?! Odpowiem: za chwilę. Naprawdę, za chwilę…

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *