Diamentowe i Złote Gody w kutnowskim USC

Państwo Siudowie

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych i Diamentowych Godów.Państwo Edwarda i Jerzy Siudowie świętowali jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego, natomiast jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Urszula i Mieczysław Kowalscy.

Z tej okazji Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Wdowiak uhonorował Jubilatów medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Natomiast Dostojnym Jubilatom Wiceprezydent Wdowiak przekazał również serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania.

Obchodzący diamentowy jubileusz Państwo Edwarda i Jerzy Siudowie, związek małżeński zawarli 2 czerwca 1959 roku w Gołębiewku Nowym. Jak stwierdził pan Jerzy była to miłość „od pierwszego wejrzenia”. Szczęśliwi Jubilaci dochowali się dwójki dzieci: syna Grzegorza i córki Anny. Pan Jerzy prowadził działalność gospodarczą w zakresie transportu, pani Edwarda to długoletni pracownik sądu. W wolnych chwilach oddają się swoim pasjom, takim jak haftowanie, pielęgnowanie ogrodu, łowiectwo i myślistwo. Niezmiennie od 60-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem.

Obchodzący Złote Gody Państwo Kowalscy to mieszkańcy Kutna, którzy przysięgę małżeńską wypowiedzieli 8 lutego 1969 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chodowie. Zawodowo związani byli z PKP. Co zasługuje na podkreślenie to wyjątkowa postawa Pana Mieczysława, który przez wiele lat był Honorowym Dawcą Krwi. Są szczęśliwymi rodzicami synów Dariusza i Wojciecha. Doskonale odnajdują się również w roli dziadków wnucząt Katarzyny, Łukasza i Dawida oraz prawnuka Jakuba.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

info i foto: Urząd Miasta Kutno

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *