Demograficznie jest w Kutnie lepiej…

Coraz więcej osób wybiera Kutno na swoje miejsce do życia. Z tego powodu mieszkańców w naszym mieście ubywa znacznie wolniej.

– Zmienia się sytuacja demograficzna Kutna – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent miasta. –  Potwierdziły to badania pana doktora Trutkowskiego, ale także potwierdzają to nasze dane. Od 2008 roku, co rok ubywało w Kutnie około 400 mieszkańców. W ostatnich latacg w każdym roku odnotowaliśmy około 500-530 zgonów, a rodziło się 300-350 dzieci, które rodzice meldowali w Kutnie. Jednak od dwóch lat ubytek mieszkańców ,,zahamował;;. W 2017 roku liczba mieszkańców zwiększyła się o 72 osoby, a w 2018 zmalała, ale tylko 47 osób.

Oznacza to, że w ostatnich latach nie tylko z Kutna wyjeżdżamy do pobliskich gmin i dużych miasta, ale także, że coraz więcej osób przyjeżdża do Kutna. Magnesem jest – oczywiście – praca.

 – Badania dr Trutkowskiego pokazały, że zmalała liczba gospodarstw domowych, gdzie głównym źródłem utrzymania jest emerytura lub renta – dodaje prezydent Burzyński. -Znacznie za to wzrasta liczba osób wynajmujących mieszkania.

Wśród osób, które wybierają Kutno na stałe są także obcokrajowcy. Ocenia się, że w Kutnie mieszka ich około 2 tysięcy. 183 z nich wystąpiło oficjalnie o nadanie im numeru PESEL, co oznacza, ze na stałe chcą się związać z naszym miastem.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *