Debata o bezpieczeństwie: na drodze i na co dzień

We wtorek, w kutnowskim Domu Kultury Komenda Powiatowa Policji zorganizowała debatę społeczną o bezpieczeństwie. Ponieważ spotkanie odbywało się w godzinach przedpołudniowych na sali zasiedli przede wszystkim emeryci i uczniowie.

Spotkanie jednak było ciekawe. Sporo informacji poświęcono bezpieczeństwu na drodze, zwłaszcza osób starszych. Bardzo ważną prelekcję wygłosiła także Aleksandra Bielecka, powiatowy rzecznik praw konsumenta, mówiąc o najtrudniejszych problemach, z którymi zwracają się do niej mieszkańcy. Dotyczy to przeważnie tak zwanych ,,umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorcy” czyli zakupów dokonywanych na pokazach, od akwizytorów i przez internet. W każdej sytuacji mamy możliwość odstąpienia od takiej umowy w ciągu 14 dni bez podania przyczyn.

Widzowie obejrzeli także krótki pokaz Krav Magi – sztuki samoobrony, która może być przydatna zarówno najmłodszym, jak i najstarszym mieszkańcom.

Ponieważ sprawy, o których mówiono są istotne dla codziennego bezpieczeństwa nas wszystkich, powrócimy do nich bardziej szczegółowo w najbliższych dniach.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *