Daniel Kowalik nowym Starostą Kutnowskim

Daniel Kowalik, lider kutnowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Kutnowskiego został dziś wybrany na Starostę Kutnowskiego. Powołany został także nowy zarząd powiatu.

Daniel Kowalik ma zaledwie 28 lat.

– Jestem młody, ale jestem doświadczonym pracownikiem samorządowym – mówił po wyborze nowy Starosta Kutnowski. – Chcę pracować dla dobra wszystkich mieszkańców, wiem jakie są najważniejsze problemy w powiecie w tym przede wszystkim służba zdrowia.

Starosta zgodnie z prawem wybierany jest w głosowaniu tajnym. W podobny sposób wybierani są wicestarosta i członkowie zarządu powiatu.

Na wicestarostę kutnowskiego radni wybrali 63-letniego Marka Jędrzejczaka, także z PiS. Pan Marek wielokrotnie w minionej kadencji wykazywał się ogromną troską, wiedzą i zdrowym rozsądkiem w sprawach powiatu, a zwłaszcza szpitala. ,,Zderzenie” bardzo młodego starosty z doświadczonym wicestarostą powoduje, że jest duża szansa, że – dosłownie – wielopokoleniowe władze powiatu będą potrafiły uwzględnić potrzeby każdej grupy wiekowej.

Na członków zarządu wybrano

  • Jolantę Pietrusiak
  • Marka Kubasińskiego
  • Tomasza Walczewskiego.

Jolanta Pietrusiak i Marek Kubasiński będą społecznymi członkami zarządu, a Tomasz Walczewski ma być zawodowym członkiem zarządu powiatu.

Marek Jędrzejczak jest od dziś nowym wicestarostą kutnowskim

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *