Daniel Kowalik nowym Starostą Kutnowskim

Daniel Kowalik, lider kutnowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Kutnowskiego został dziś wybrany na Starostę Kutnowskiego. Powołany został także nowy zarząd powiatu.

Daniel Kowalik ma zaledwie 28 lat.

– Jestem młody, ale jestem doświadczonym pracownikiem samorządowym – mówił po wyborze nowy Starosta Kutnowski. – Chcę pracować dla dobra wszystkich mieszkańców, wiem jakie są najważniejsze problemy w powiecie w tym przede wszystkim służba zdrowia.

Starosta zgodnie z prawem wybierany jest w głosowaniu tajnym. W podobny sposób wybierani są wicestarosta i członkowie zarządu powiatu.

Na wicestarostę kutnowskiego radni wybrali 63-letniego Marka Jędrzejczaka, także z PiS. Pan Marek wielokrotnie w minionej kadencji wykazywał się ogromną troską, wiedzą i zdrowym rozsądkiem w sprawach powiatu, a zwłaszcza szpitala. ,,Zderzenie” bardzo młodego starosty z doświadczonym wicestarostą powoduje, że jest duża szansa, że – dosłownie – wielopokoleniowe władze powiatu będą potrafiły uwzględnić potrzeby każdej grupy wiekowej.

Na członków zarządu wybrano

  • Jolantę Pietrusiak
  • Marka Kubasińskiego
  • Tomasza Walczewskiego.

Jolanta Pietrusiak i Marek Kubasiński będą społecznymi członkami zarządu, a Tomasz Walczewski ma być zawodowym członkiem zarządu powiatu.

Marek Jędrzejczak jest od dziś nowym wicestarostą kutnowskim

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *