Będą kontrole: kto czym pali w piecu?

kto czym pali w piecu
Będzie więcej kontroli sprawdzających kto czym pali w piecu

Czy wszyscy kutnianie używają odpowiedniego opału do ogrzania swoich domów? – o tym dyskutowano podczas ostatniej sesji miasta. Czy więc zdarzają się skargi na to, kto czym pali w piecu?

 – Mieszkańcy skarżą się, że z niektórych kominów wydobywa się dym o nieodpowiednim zapachu – mówiła radna Joanna Podemska. – Chciałabym się dowiedzieć, czy Staż Miejska też ma takie zgłoszenia i czy kontroluje mieszkańców, czym palą w piecu?

Okazuje się, że zgłoszenia w tej sprawie są.

– Zdarza się, że mieszkańcy nam o tym mówią – wyjaśnia Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie. – Z tego powodu 2 osoby otrzymały mandaty. Ale zdarza się, że kontrolujemy opał i to nie z winy użytkownika dym jest śmierdzący – po prostu opał jest kiepskiej jakości.

 – A może powinniśmy poinformować mieszkańców, że mogą takie sprawy zgłaszać do Straży Miejskiej – głośno zastanawiała się radna Podemska. Może kontroli powinno być więcej?

Czy rzeczywiście potrzeba, żeby straż miejska dom po domu sprawdzała paleniska? I, czy mieszkańcy na pewno muszą wpuścić strażników, którzy przecież są tylko urzędnikami?..

 – Są kontrole tego, kto czym pali w piecu ale nie jest to robione ulica po ulicy – przyznaje Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – Opracujemy harmonogram kontroli, ale może nie zawsze trzeba od razu karać? Czasem wystarczy pouczyć…

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *