Chińskie maseczki dla szpitala na chińskiego wirusa

Dzięki współpracy kilku podmiotów Miasto Kutno mogło przekazać 3 000 sztuk certyfikowanych maseczek medycznych kutnowskiemu szpitalowi. Stosowny protokół przekazania został podpisany w piątek

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, o możliwości pozyskania środków ochrony osobistej dla służby zdrowia poinformował Miasto prof. Grzegorz Calik, Prezes Europejsko-Azjatyckiej Fundacji Edukacji Biznesowej, która współpracuje z chińskimi miastami oraz organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców. Wspólnie z partnerem firmą Active Energy Ryszard Kasztelan, którą reprezentuje pan Ryszard Kasztelan oraz pan Stanisław Jagodziński, Fundacja pozyskała dla miasta w formie donacji 3 000 szt. masek medycznych. Maseczki przekazały samorządy miast: Wenling oraz Taizhou z prowincji Zhejiang. Było to możliwe dzięki wieloletniej współpracy fundacji ze stroną chińską.

Prezes KSS Andrzej Pietruszka przekazał podziękowania prof. Grzegorzowi Calikowi, partnerom Fundacji za zorganizowanie takiej pomocy. Złożył również podziękowania Prezydentowi Miasta za dotychczasową przychylność w rozumieniu potrzeb placówki.

Mam duże szczęście, że w tym mieście trafiłem na osoby bardzo życzliwe, m.in. taką osobą życzliwą, która podejmuje tematy, zabiega o interes mieszkańców własnego miasta i powiatu jest Prezydent Burzyński. Jestem tym bardzo zbudowany, że szpital ma takich partnerów do współpracy – mówił dyrektor Pietruszka.

Tymczasem na portalach poświęconych ekonomii możemy się przekonać, jak prawie wszystkie gospodarki światowe przeżywają recesję w związku z wirusem z Wuhan. Prawie wszystkie oprócz jednej, która zanotowała wzrost. To gospodarka chińska (jedno ze źródeł znajduje się TUTAJ).

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *