To nie była spokojna majówka – podsumowanie policji

Zakończyła się najdłuższa od lat majówka. Pogoda dopisała, co widocznie uśpiło czujność wielu kierujących. Mimo wysiłków policjantów na drogach województwa łódzkiego doszło do 9 śmiertelnych wypadków. Na naszym terenie również nie odbyło się bez zdarzeń drogowych.

– Tegoroczna majówka trwała aż 9 dni. Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę pełnili policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – W ruch poszły urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana była z pokładu policyjnego śmigłowca.

W tym czasie na drogach województwa łódzkiego doszło do 94 wypadków, w których rannych zostało 119 osób, a 9 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 212 nietrzeźwych kierujących.

Na terenie powiatu kutnowskiego również nie odbyło się bez zdarzeń drogowych. W sumie odnotowano 4 wypadki drogowe w których zginęła jedna osoba , a 4 zostały ranne. Doszło do 34 kolizji drogowych. Ponadto zatrzymano 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości oraz 2 prawa jazdy za szczególnie niebezpieczne zachowanie na drodze. Mundurowi z naszego terenu wyeliminowali 8 nietrzeźwiony kierujących.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *