To była burza – 23 litry wody na metr kwadratowy

Podmyty chodnik przy ul. Wojska Polskiego

Czwartkowa burza, na szczęście, nie poczyniła istotnych zniszczeń w Kutnie. Stacja meteorologiczna wskazuje, że średnio na terenie miasta spadły w ciągu 20 minut 23 litry wody na każdy metr kwadratowy.

– Spadła ściana wody – mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – Największa zanotowana intensywność to 230 litrów wody na godzinę. Na szczęście deszcz padał tylko kilkanaście minut.

Jak poinformował wiceprezydent Boczkaja, w mieście zostało zalanych 8 piwnic. Odnotowano także awarie energii elektrycznej. Kilka ulic i chodników zostało podmytych, ale jak na taką ulewę, szkody nie są wielkie.

– Niestety, każde miasto jest coraz bardziej zabetonowane, woda nie ma gdzie się wchłaniać, więc spływa w dół – mówi wiceprezydent. – Jak byłem dzieckiem, to po deszczu nie raz bawiliśmy się w błocie. Dziś to jest w ogóle nie do wyobrażenia.

Na szczęście takie intensywne opady nie zdarzają się często. Jak informują meteorolodzy w piątek powinniśmy od burz odpocząć, ale gwałtowne zjawiska powodowe mogą powrócić w weekend.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *